Domov Márie

SPP OPORA, práca v záhrade

Domov MÁRIE v Banskej Štiavnici sa snaží neustále vytvárať pre prijímateľov sociálnej služby podmienky nielen na pohodové trávenie voľného času, ale hľadáme aj nové výzvy na rozvíjanie voľnočasovýcvh aktivít, ktoré nám prinesú iný rozmer do života.

Naši chlapi v Domove MÁRIE na Striebornej ulici trávia hlavne v zimných mesiacoch väčšinu času v dielni, kde už pod ich rukami vzniklo veľa pekných a užitočných vecí z dreva. Najviac ich výrobkov sme v lete využili v našej vynovenej záhrade, kde sme v týchto ťažkých časoch trávili takmer všetok svoj voľný čas. S novým nápadom a to pestovanie zeleniny prišiel náš dlhoročný klient Daniel. Chcel skúsiť spolu so svojimi kamarátmi vypestovať zeleninu.

S finančnou podporou Nadácie SPP vznikol projekt, vďaka ktorému sme zakúpili vyvýšené záhony. Daniel tak s kamarátmi spoločne zo semienok vypestovali paradajky, papriky, cibuľu, ale aj šalátové uhorky a tak mali o „zábavu“ postarané celé leto. Spolu pleli burinu, okopávali hriadky, polievali priesady a tešili sa spoločne z vypestovanej zeleniny, ktorú sme si potom spoločne vychutnávali na grilovačkách.

Daniel s kamarátmi vyrobil v dielni vyvýšené záhony aj pre naše ženy- klientky, do ktorých sme vysadili rozmanité kvietky. O tie sa starali výhradne ženy, lebo pestovanie zeleniny je podľa Daniela výlučne len „chlapská robota“.

Nadšenie, ktoré má pán Daniel s kamarátmi, tak prinielo aj ostatným obyvateľom nášho domu nesmiernu radosť. A trávenie voľného času v záhrade tak u nás nabralo nové výzvy na ktoré sa tešíme.

Klienti Domova MÁRIE